Předměřice
nad JIZEROU
Předměřice nad Jizerou

Spustili jsme nové webové stránky.

Historie myslivosti v obci

U vzniku Českomoravské myslivecké jednoty (ČMMJ) v Předměřicích nad Jizerou v roce 1953 stáli pánové Urban, Bareš, Piskač a Strnad.

Tento spolek se pak v roce 1960 sloučil se sousedním MS Tuřice. V novém spolku zastával funkci mysliveckého hospodáře pan Procházka Jan a předsedou sdružení byl pan Šiška Václav.

V roce 1979 se toto myslivecké sdružení Předměřice nad Jizerou sloučilo se dvěmi sousedy, s MS Kochánky MS Benátky. Tímto sloučením vzniklo jedno velké Myslivecké sdružení Předměřice nad Jizerou, které mělo 74 členů. Tehdy byly vytvořeny tzv. „myslivecké úseky“ v rámci působnosti každé obce a jejich činnost byla řízena hlavním výborem MS, kde měly jednotlivé úseky svoje zástupce. Úsek Předměřice n./Jizerou zastupoval p. Vlk Jan, Merhaut Miroslav, Pařízek Václav, Sekera Václav st. a ing. Kůst František. Mysliveckým hospodářem v tomto obrovském sdružení byl p. Roudnický Václav st. z Kochánek a předsedou sdružení byl p. Noháč Václav z Benátek.

Po „sametové revoluci“, v roce 1990 došlo k rozdělení velkého mysliveckého sdružení na tři původní myslivecká sdružení. MS „Jizera“ Předměřice se osamostatnilo, byl zvolen nový výbor, kde mysliveckým hospodářem se stal p. Vlk Jan a předsedou p. ing. Kůst František. Sdružení mělo pronajaté pozemky od bývalého JZD Předměřice nad Jizerou o celkové výměře 1 251 ha.

V roce 1993 v důsledku legislativních změn došlo ke změně v pronájmu pozemků, kdy sdružení mělo pronajatou honitbu od nově vzniklého Honebního společenstva na dobu 10 let ve stejných hranicích, jako byly dříve. V roce 2003 byly přijaty další legislativní změny ve výkladu pojmu honebních pozemků  a naše sdružení získalo část výměry honitby MS Benátky 126 ha a tak celková výměra pronajatých pozemků činila 1 377 ha.

Kanalizace
Nepřetržitá pohotovostní služba kanalizace:
tel. 724 311 153

ČEZ Distribuce – Plánované odstávky

Mobilní rozhlas

Záchranný kruh

dnes, neděle 19. 9. 2021
oblačno 17 °C 9 °C
pondělí 20. 9. polojasno 17/7 °C
úterý 21. 9. polojasno 17/7 °C

Pěkné růže v zahrádkách věští pěkný podzimek a pozdní zimu.

Ozve-li se v září hrom, bude v zimě zavát každý strom.

Svátek má Zita

Rizika a nebezpečí